Logo Gmina Radzanów

Archiwum newsów, strona 14

Dopłaty bezpoścrednie 2020- wnioski do 15 czerwca

23.04.2020

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI:

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o przedłużeniu do 15 czerwca 2020 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach PROW (dotyczy działania Rolnictwo ekologiczne, działania Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego oraz premii w ramach działania zalesieniowego).

więcej

Maseczki ochronne dla mieszkańców

17.04.2020

Od 16 kwietnia 2020 r. wprowadzono powszechny obowiązek noszenia maseczek ochronnych w celu przeciwdziałania rozpowszechnianiu się COVID-19. Ponieważ dostępność maseczek jest ograniczona i wiele osób ma problem z ich nabyciem, zdecydowałem o ich zakupie dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Dostarczanie maseczek odbywać się będzie w dniach od  20 do 24 kwietnia 2020 r. do skrzynek pocztowych, a tam gdzie nie ma skrzynek zawieszane na płocie przy wejściu.

więcej

Tarcza antykryzysowa - ROLNICTWO

07.04.2020

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentuje rozwiązania mające na celu przeciwdziałanie skutkom COVID-19 - epidemii

Rozwiązania proponowane w przepisach tzw. Tarczy Antykryzysowej

I.     Rozwiązania dotyczące wyłącznie rolników i ich domowników:

  1. Zasiłek opiekuńczy na dzieci.

  2. Zwolnienie z obowiązku opłacania składek emerytalno-rentowych dla osób objętych ubezpieczeniem w KRUS.

  3. Zmiany dotyczące zachowania ważności orzeczeń wydanych między innymi na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników.

II.     Rozwiązania dotyczące rolników lub przedsiębiorców, w tym prowadzących działalność rolniczą w formie spółki osobowej, spółki kapitałowej, spółdzielni rolników lub w innej formie, a także prowadzących działalność gospodarczą związaną z sektorem rolnym, w szczególności w zakresie przetwórstwa produktów rolnych, lub zatrudnianych przez nich pracowników:

1.     Pokrycie przez państwo składek na ZUS.

2.     Możliwość odroczenia i rozłożenia na raty składek na ZUS.

3.     Dofinansowanie zatrudnienia.

4.     Uelastycznienie czasu pracy.

5.     Rozwiązania dotyczące pobytu i zatrudnienia cudzoziemców.

6.     Rozliczenie całej tegorocznej straty w przyszłym roku.

7.     Podatek od nieruchomości.

8.     Przedłużenie bankowych kredytów obrotowych.

9.   Zmiana warunków lub terminów spłaty kredytu udzielonego mikroprzedsiębiorcy, małemu lub średniemu przedsiębiorcy.

10. Zmiany w zakresie maksymalnych cen lub maksymalnych marż hurtowych i detalicznych, stosowanych w sprzedaży towarów lub usług.

11. Zmiany dotyczące biegu terminów przewidzianych przepisami prawa administracyjnego oraz biegów terminów procesowych i sądowych.

12.     Zmiana wprowadzająca ułatwienia dotyczące korzystania z usług e-administracji.

 

więcej

Zalecenia dla pacjenta z dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa

02.04.2020

Celem izolacji domowej jest odosobnienie chorego, który, po zbadaniu przez lekarza, nie wymaga hospitalizacji ze względu na stan zdrowia.

Izolacja domowa jest stosowana u pacjentów, którzy mają dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 i nie mają objawów choroby lub wykazują łagodne, umiarkowane objawy choroby COVID-19 (np. stan podgorączkowy, kaszel, ból gardła, osłabienie).

Osoby z kontaktu domowego z chorym mają najwyższe ryzyko zakażenia. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową podczas mówienia, kaszlu czy kichania albo poprzez dotyk skażonych przedmiotów.

 

więcej

Spot filmowy informujący o projekcie realizowanym przez samorząd województwa mazowieckiego przy spot filmowy informujący o projekcie dotyczącym zakupu sprzętu medycznego dla mazowieckich szpitali niezbędnego do walki z epidemią covid19

15.04.2020

Prezentujemy Państwu spot filmowy informujący o projekcie realizowanym przez samorząd województwa mazowieckiego przy wsparciu środków z UE.
Projekt dotyczy zakupu sprzętu medycznego dla mazowieckich szpitali niezbędnego do walki z epidemią covid19.

więcej

Informacji o sposobie przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

26.03.2020

Państwowa Komisja Wyborcza z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz w związku informacjami o zamknięciu dla interesantów niektórych urzędów gminy i ograniczeniami w przyjmowaniu przez nie korespondencji, a jednocześnie biorąc pod uwagę bieg kalendarza wyborczego, stanowiącego załącznik do postanowienia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 lutego 2020 r. w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 184), w tym m.in. w zakresie przyjmowania przez urzędników wyborczych za pośrednictwem urzędów gmin zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, wyjaśniła, co następuje.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Sławomir Kruśliński

Przyjęcia interesantów:
pon. 12.00 do 17.00

Urząd Gminy Radzanów

Radzanów 92 a
26-807 Radzanów
tel.: 48 613-63-62
fax: 48 613-63-62 wew. 28
e-mail: gmina@radzanow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.