Logo Gmina Radzanów

News

News zdjęcie id 69

Podsumowanie Programu Działaj Lokalnie VIII/2015 w Białobrzegach

W niedzielne popołudnie 15 lutego 2015 roku spotkali się realizatorzy projektów i opowiadali o działaniach, niezwykłych sytuacjach, które wydarzyły się podczas realizacji spotkań projektowych.

 Zrealizowanych zostało 17 projektów na łączną kwotę 57 tysięcy złotych. Łączny budżet wszystkich projektów przy zaangażowaniu własnego wkładu finansowego i niefinansowego wyniósł prawie 100 tysięcy złotych. Bezpośrednio w realizację zaangażowały się 283 osoby i 370 wolontariuszy.

Aktywne kobiety z Gminy Stromiec i Stara Błotnica spotykały się podczas imprez okolicznościowych i szkoleń. Sportowcy z Klubu Błotnica i w Radzanowie rozgrywali mecze o Puchar Wójta angażując wszystkie sołectwa. Zaś rodzice i uczniowie w Promnie uprawiali różne sporty i przeprowadzili I Bieg Wolności. Harcerze z Rogolina i Białobrzegów spotkali się na festiwalu piosenki, nadaniu imienia drużynie z Rogolina i obchodach 90-lecia drużyny z Białobrzegów. W Czarnocinie po raz VIII wystartował Jarmark Czarnociński gromadząc lokalną społeczność i gości z terenu powiatu. Uczniowie, rodzice i nauczyciele z Bukówna spotkali się na Pikniku Rodzinnym, w czasie rajdu szlakami miejsc pamięci Ziemi Radzanowskiej i przy pomniku bohatera narodowego Dionizego Czachowskiego na lokalnym cmentarzu. Festyn Rodzinny „Nasza szkoła jest wesoła” zorganizowało Stowarzyszenie „Jedynka „KEN w Białobrzegach. Mieszkańcy Bobrku wspominali pierwszą szkołę i czas budowy obecnego budynku podczas spotkania „Pięćdziesiąt lat minęło...”Podczas podsumowania Programu Działaj Lokalnie wystąpiła grupa dzieci z Kostrzynia, które realizowały projekt „Każdy może tańczyć”. Młodzież gimnazjalna z Białobrzegów wystąpiła w tańcach dworskich przygotowanych w ramach projektu „Imieniny u Mistrza”.

Dzieci z PSP w Rogolinie uczestniczące w projekcie „Ku pokrzepieniu serc” przybliżyły sylwetkę Henryka Sienkiewicza oraz dały piękny popis talentów wokalnych.

Uwieńczeniem spotkania był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Starej Błotnicy.

 

 Na temat roli projektów i współpracy społeczności lokalnej wypowiedział się Wójt Gminy Radzanów Pan Sławomir Kruśliński. Podkreślił korzyści dla dobra wspólnego, jakie daje Program Działaj Lokalnie.

Projekty realizowane były ze środków Programu Działaj Lokalnie VIII Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, samorządów lokalnych gmin: Białobrzegi, Wyśmierzyce, Stromiec, Radzanów, Promna, Stara Błotnica oraz Banku Spółdzielczego w Białobrzegach.

Wójt gminy zaprasza

Sławomir Kruśliński

Przyjęcia interesantów:
pon. 12.00 do 17.00

Urząd Gminy Radzanów

Radzanów 92 a
26-807 Radzanów
tel.: 48 613-63-62
fax: 48 613-63-62 wew. 28
e-mail: gmina@radzanow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.