Logo Gmina Radzanów

News

Zaostrzone warunki kwarantanny

24.03.2020

 W związku z rosnącą liczbą zachorowań rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnej życiowej potrzeby (takiej jak wyjście do pracy, zakupy żywnościowe czy wizyta w aptece). Zamknięte zostają parki, lasy, place zabaw i nadrzeczne bulwary. Jak poinformował minister zdrowia zaostrzeniu ulegną też przepisy dotyczące mszy, pogrzebów i kościołów – nie będzie mogło w nich znajdować się w tym samym czasie więcej niż siedem osób – oraz komunikacji miejskiej.

 

Zgodnie z rozporządzeniem od środy, 25 marca do Wielkiej Soboty, 11 kwietnia zakazane będzie przemieszczania się osób, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu:
- wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;
- zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej;
- wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu;
- sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

  • W przypadku gdy przemieszczanie się następuje pieszo – jednocześnie będą mogły poruszać się w ten sposób dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie (z tym że to ograniczenie nie dotyczy najbliższej rodziny).
  • Środkami publicznego transportu zbiorowego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących.
  • W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

Poza zakazem przemieszczania się rząd wprowadza jednak kilka zmian.

Nowe przepisy zakazują organizowania w okresie od 25 do 11 kwietnia zgromadzeń. Ograniczenia tego nie stosuje się do spotkań i zebrań związanych z wykonywaniem pracy. Rozporządzenie stanowi także, że w tym okresie w obrzędach religijnych będzie mogło brać udział jednocześnie 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób zatrudnionych przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu.

 

Wójt gminy zaprasza

Sławomir Kruśliński

Przyjęcia interesantów:
pon. 12.00 do 17.00

Urząd Gminy Radzanów

Radzanów 92 a
26-807 Radzanów
tel.: 48 613-63-62
fax: 48 613-63-62 wew. 28
e-mail: gmina@radzanow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.