Logo Gmina Radzanów

News

Festyn Gminny już za nami...

01.09.2017

W niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. na Rynku w Radzanowie odbyła się impreza plenerowa, która była częścią projektu pod nazwą „Najlepsze smaki Radzanowa”. Celem imprezy było kultywowanie i promocja kultury i tradycji regionalnych, zapewnienie aktywnej rekreacji.

O godzinie 11.30 w radzanowskim kościele odprawiona została msza święta dziękczynna - dożynki parafialne. Po mszy, delegacja mieszkańców przekazała Wójtowi Gminy poświęcony chleb i wieniec dożynkowy, które pozostały na scenie na czas trwania imprezy plenerowej. Pan Wójt przyjmując dary podziękował delegacji i wszystkim rolnikom za ciężką pracę, wytrwałość i wiarę w sens pracy na roli, utrwalanie tradycji i jej przekazywanie. Powitał zaproszonych gości i pozostałych uczestników zgromadzonych na placu. Wójt Gminy podziękował sponsorom, zaprosił wszystkich do degustacji potraw przygotowanych na warsztatach kulinarnych oraz do aktywnego uczestnictwa we wspólnej zabawie, aż do północy.

W godzinach popołudniowych na scenie występowała kapela ludowa Braci Tarnowskich, kapela Pana Mieczysława Zamkowskiego z Golędzina, kapela Władysława Urbańczyka z Ocieścia. Skoczna muzyka zachęciła do tańca starszych uczestników festynu, którzy ochoczo i z wdziękiem „wirowali” po placu. Każda kapela po zakończeniu występu otrzymała z rąk Wójta Gminy dyplom z podziękowaniem. Dyplom otrzymały również panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ratoszyna za przygotowanie stoiska kulinarnego. Wójt wręczył także dyplomy za wykonanie wieńca dożynkowego dla Pani: Krystyny Bednarskiej, Marianny Gruszczyńskiej, Heleny Kruślińskiej, Jolanty Kruślińskiej, Marii Petrzak, Haliny Rylskiej, Aldony Rylskiej, Marianny Spólnej, Danuty Wójcik, Wandy Wójcik.

W programie imprezy nie mogło zabraknąć miejsca dla najmłodszych. Uczniowie ze szkół z terenu gminy zaprezentowały swoje talenty muzyczne i aktorskie. Niektóre grupy występowały w strojach ludowych, inne w swoich kreacjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Widownia oklaskami dziękowała za występy młodych artystów. Gromkimi brawami o godz.16.30 powitany był dobrze znany u nas zespół Gamadance. Gwiazda wieczoru, zespół Effect rozpoczął koncert disco polo o godzinie 19.00, później wystąpił zespół Elixir. Zabawa taneczna trwała az do północy. O godz. 22.00 obdył się pokaz fajerwerków. W trakcie barwnego widowiska, wszystkie oczy skierowane były w górę, słychać było okrzyki zachwytu i podziwu nad prezentacją figur i barw na tle wieczornego nieba.

W czasie festynu na scenie odbywały się zabawy i konkursy z nagrodami. Sprawdzano wiedzę regionalną, kreatywność, zdolności literackie uczestników (np. ułożyć wiersz o gminie Radzanów). Podczas imprezy uczestnicy degustowali potrawy regionalne, m.in. grochówkę, paprykę na wiele sposobów, ciasto. Na placu można było obejrzeć wyroby rękodzieła artystów ludowych  z regionu oraz wystawę płodów rolnych. Dla dzieci zorganizowano wesołe miasteczko z trampoliną, karuzelą, zjeżdżalnią itp. oraz zabawę z buble football na łące nieopodal sceny.

 

Wójt gminy zaprasza

Sławomir Kruśliński

Przyjęcia interesantów:
pon. 12.00 do 17.00

Urząd Gminy Radzanów

Radzanów 92 a
26-807 Radzanów
tel.: 48 613-63-62
fax: 48 613-63-62 wew. 28
e-mail: gmina@radzanow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.